Oficiálna druhotná, trvalá a prenositeľná licencia Microsoft Windows 10 Home pre 1 zariadenie. Ide o multijazyčnú verziu vrátane slovenčiny.
Prečítať popis produktu

Na sklade

12.49  s DPH

Microsoft Windows 10 Home

Operačný systém Windows 10 Home nikdy nebol lepší, vďaka neustálemu zlepšovaniu na základe predošlých chýb predošlých verzií. Zárukou sú praktické, elegantné a rýchle funkcie. Doteraz najobsiahlejšie rozmedzie aplikácií a funkcií vám spríjemnia prácu a voľnočasové virtuálne aktivity. Tento software patrí medzi tie najobľúbenejšie.

Windows 10 je operačný systém pre osobné počítače od firmy Microsoft z radu Windows NT, ktorý bol vydaný 29. júla 2015 Zavádza jednotné užívateľské prostredie pre rôzne platformy (stolové počítače, notebooky, tablety, chytré telefóny, herné konzoly Xbox a ďalšie). Prepája Moderné aplikácie a Windows Aero, pridáva podporu pre virtuálne plochy, zjednocuje obchod s aplikáciami Windows Store. Predchodcom je systém Windows 8.1.

Dňa 28. júla 2015 ponúkla firma Microsoft bezplatnú aktualizáciu na Windows 10 pre systémy Windows 7 a Windows 8/8.1. Ponuka skončila 29. júla 2016, ale ďalej bol možný prechod zadarmo pre užívateľov „uľahčenia“ až do 31. decembra 2017.

Microsoft Windows 10 logo

Multitasking v MS Windows 10 Home

Hlavný panel vo Windows 10 novo obsahuje tlačidlo Task View, ktoré je (rovnako ako ťahanie prstom od ľavého okraja obrazovky) vstupom do riadenia multitaskingu. Tu je samozrejme možné preskakovať z jednej aplikácie do druhej, pribudla tu naviac možnosť vytvárania virtuálnych plôch. Užívateľ si tiež môže vybrať, či chce zobrazovať aplikácie z iných plôch na paneli úloh práve otvorenej plochy.

Microsoft Windows 10 Multitasking

Continuum

Continuum je nová funkcia, pomocou ktorej je software Windows 10 schopný zistiť, aký typ hardvéru používate a vybrať vám správne rozhranie.

Okná sa preto budú prispôsobovať vášmu zariadeniu a vy budete mať opäť o starosť menej.

Microsoft Windows 10 Continuum

Microsoft Edge

Tento moderný webový prehliadač vás ohromí svojimi funkciami a možnosťami, ktoré vám doslova vyrazia dych. Tento prehliadač s prehľadom dokáže konkurovať najväčším hráčom na trhu medzi prehliadačmi.

Microsoft Edge

Vylepšené prichytávanie aplikácií v Windows 10 Home

V skorších verziách softwaru Windows bolo možné prichytiť okná iba k polovici obrazovky, teraz je táto možnosť rozšírená aj na štvrtinu obrazovky – to pri prichytení aplikácie k rohu monitora. Navyše, pri opakovanom stlačení klávesy Windows a niektoré šípky je možné aplikáciu prichytiť aj k hornej alebo dolnej polovici obrazovky. Ak sa okno prichytí k polovici obrazovky, otvorí sa navyše asistent prichytávania, ktorý zobrazí výber ostatných aplikácií na prichytenie do voľného priestoru.

Notifikačné centrum

Notifikačné centrum sa prvýkrát objavilo v zostavení 9860. Je určené iba pre prácu s notifikáciami, neponúka teda žiadne rýchle nastavenie. Spúšťa sa pomocou novej ikony v oznamovacej oblasti Hlavného panelu.

Ostatné

Ďalšou zaujímavou funkciou je nastavenie farby motívu na automatickú. V tomto prípade je táto farba vždy určená farbou pozadia. Vylepšený bol tiež príkazový riadok, ktorý teraz podporuje klávesové skratky. Navyše pri ovládaní myšou nejde aktivovať panel Charm; jeho funkciu teraz obstaráva nové tlačidlo v hornej lište spustených aplikácií. Veľa zmien sa udialo aj vo verzii pre firmy, ktoré môžu napríklad lepšie oddeľovať firemné dáta od osobných údajov.

Čo dostanete po zakúpení Microsoft Windows 10 Home?

  • Originálny licenčný kľúč
  • Odkaz na stiahnutie
  • Návod na inštaláciu a aktiváciu
  • Daňový doklad (faktúru)
  • 30 dennú záruku vrátenia peňazí
  • Naša podpora pri inštalácii a aktivácii

Systémové požiadavky

  • Procesor 1 GHz alebo rýchlejší
  • 1 GB pamäte RAM (32 bitov) alebo 2 GB RAM (64 bitov)
  • Až 20 GB voľného miesta na pevnom disku
  • Grafický procesor DirectX® 9 s ovládačom WDDM
Typ distribúcie

Elektronická

Pôvod licencie

Druhotný software

Počet zariadení

1 zariadenie

Dĺžka licencie

Trvalá (doživotná)

Architektúra

64/32bit

Prenositeľnosť

Prenositeľná

Lokalizácia

Slovenská a ďalšie

Čo by Vás mohlo zaujímať

Máte záujem o väčšie množstvo licencií?

Ponúkame množstevné zľavy už od 3 kusov licencií. Kontaktujte nás a my vám vypracujeme ponuku na mieru!

+421 915 483 746 | info@alas-software.sk

Späť hore